SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sockerruska 7551195
nr 755 1195
Sockerruska
silver, Danmark, 1952, signerad: HGR, höjd: 15 cm, vikt. 85 gr
Utrop:
1.000 kr
Såld:
650 kr
måndag 23 april 2012
kl 18:21:38
20/4 16:12:38
600 kr
23/4 17:38:21
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver